Що головне у вивченні іноземної мови? Багато хто вважає, що це – словниковий запас. У професійних колах існує дві точки зору з приводу того, в якій кількості потрібно давати нові слова студенту і як їх варто практикувати. Перший – метод «суггестопедии». Людину буквально обсипають новими, незнайомими словами (приблизно 200 в день). Передбачається, що інтуїтивно він запам’ятає тільки важливі для себе і використовуються. У другому методі денну норму визначає вчитель. Вона невелика, але все слова ретельно тренуються і відразу вводяться в мову.
Наша школа мов АВС в Чернігові використовує другу методику. Вчені довели, що найефективніше людина може поповнювати свій словниковий запас зі швидкістю 30 слів на день (5 з яких дієслова) і це має сенс.
Вивчивши частотні слова (приблизно 40 штук), ви вже покриєте приблизно 50% своїй промові. Далі за такою схемою:
• 200 слів – 80% розмови;
• 300 слів – 85% розмови;
• 400 слів – 95% розмови;
• 800 – 1000 слів – 95% розмови.
Але, повторюємося, це повинні бути грамотно обрані слова з частотних словників. Володіючи словниковим запасом в 1000 слів можна спокійно спілкуватися на побутові теми, відмінно себе почувати в громадських місцях в зарубіжжі.
Що робити, якщо ваш словниковий запас більше, але ви все одно не можете говорити? Проблема може бути в нестачі практики або незнанні граматики. Слова ж не вишикуються самі собою в пропозиції. Якщо, вивчаючи англійську безкоштовно, ви легко зможете без сторонньої допомоги збільшити свій словниковий запас, то з практикою і граматикою так просто вже не вийде.