Один з хороших способів прискорити навчання англійської – це поглибитись в культуру та історію мови. Державні вузи з вивчення іноземних мов часто вимагають від своїх студентів знання генезису.
Якщо спробуєте почитати Шекспіра в першоджерелі, у вас важко це вийде, навіть якщо ви знаєте мову досконало. Англійська постійно змінюється, розвивається і еволюціонує. Процес його формування ділять на три етапи:
– Давньоанглійський (450-1066 р.р.);
– Средньоанглійский (1066-1500 р.р.);
– Новий англійський (від 1500 р.р.).
Зароджуватися він почав, коли на британський острів прибули сакси, англи і Юти. На той момент мова їх була ближче до німецької. Крім розширення словника за англосаксонський період нічого суттєвого не відбувалося.
Основні зміни нагрянули в другому етапі за рахунок впливу завойовників-норманів. Тоді «англійська» почала злегка бути схожою на старофранцузьку – благородну мову церковників і правлячих класів. Викладати англійську в звичному для нас розумінні почали тільки в 1385-му році.
Починають розвиватися діалекти. Ближче до 1400-ому, так званий, «Лондонський» діалект узяв верх над іншими. Лондонський діалект – це злиття південних і центральних мов. З цих та багатьох інших причин англійську мову називають змішаною.
Спеціально для гурманів, які люблять смакувати історію, існує курс англійської мови АВС в Чернігові, на якому групи заглиблюються в такі цікаві деталі, паралельно покращуючи розмовні навички.